• +420 602 132 100
 • +420 224 816 461
 • Facebook
masáže Praha menu

Jak zdravě přibrat na váze

Většina lidí řeší problém, jak zhubnout, ale někdy je daleko těžší přibrat, protože geny a rychlý metabolismus udělají své. 

Přibrat můžete jedině zvýšením počtu přijímaných kalorií. Základ úspěchu tvoří zdravé jídlo, důležitá je pravidelnost ve stravování, (jídlo 5x-6x denně), pitný režim(2-3l tekutin), dostatek spánku, plus vhodné cvičení. Jestliže sportujete, musíte zákonitě více jíst, abyste nehubli. A pozor, mozková aktivita a stres také spotřebují velké množství kalorií!

Jaké vybrat cvičení

Vhodným cvičením je posilování, pilates, SM systém jako doplněk klasická jóga. Vytrvalostní sporty a kardio cvičení vynechejte. Zapomeňte na aerobic, bikram jógu či spinning. Cvičte intenzivně, ale krátce.

Co jíst po cvičení?

Růst svalové hmoty se odehrává po cvičení. Po každém cvičení je nutné do 10 minut doplnit hladinu gylkogenu, jinak si Vaše tělo bude brát energii ze svalů, a to určitě nechceme. Proto je dobré jíst jednoduché cukry formou ovoce (banán, jablko, hroznové víno). Po půl hodině až hodině je vhodné proteinové jídlo např. proteinový nápoj Forever Lite Ultra, který je plný vitamínů a navíc obsahuje Pokud máme čas vařit, je vhodný kuřecí steak s rýží, tofu se zeleninou a těstovinami nebo ryba s bramborem a zeleninou.

Jak vytvořit zdravý jídelníček?

Jíme pravidelně každé 2 - 3 hodiny. Základem je nevynechávat jídla. Proč? Pravidelným příjmem potravy se metobalismus zrychlí - dokud má tělo co zpracovávat, metabolismus jede na plné otáčky.

Každé jídlo musí obsahovat jak sacharidy (pečivo - raději tmavé, brambory, rýži, těstoviny, ovesné vločky), tak bílkoviny (maso - libové, mléčné výrobky, vejce - hlavně bílky).

Musíme se vyhnout cukrům, které se ukládají přímo do tukových zásob. Ovoce, džusy, bonbóny pouze jako odměna a musí se sníst do hodiny po cvičení (budou zpracovány jako doplnění svalového glykogenu).

Je důležité, abychom jedli v klidu a věnovali se jen jídlu. Všechno je třeba důkladně požvýkat - sliny vydatně pomáhají trávit sacharidy, nerozžvýkané maso žaludek nestráví.

Sacharidy

Dobrým zdrojem sacharidů je zelenina, ovoce a celozrnné potraviny. Celozrnné potraviny poskytují jak sacharidy, tak bílkoviny, vitamíny i minerální složky.

Zdravé tuky

Jezte ryby, ořechy, semínka(slunečnicové, lněnné), avokádo, protože přes týden potřebujete kalorie ze zdravých tuků. Jelikož červené maso obsahuje velký podíl nasycených tuků, jídla tohoto typu byste měli omezit na jedno nebo dvě týdně. Zaměřte se spíš na bílé maso a bez kůže.

Bílkoviny

Z bílkovin si vybírejte libové maso, ryby, tofu a vaječné bílky. Můžete vsadit také na na proteinyjako doplněk výživy.

Obecně jsou pro nabírání svalové hmoty vhodné luštěniny - černé fazole, strakaté fazole a sójové boby jsou dobrým zdrojem bílkovin, sacharidů a přitom s minimem tuků.

Sladkosti

Každý jí sladkosti, ale dopřávejte si jich příležitostně - trocha kvalitní čokolády, která obsahuje zdravé kakao a antioxidanty, Vás dobře naladí. Doporučujeme konzumovat ideálně v dopoledních hodinách.

Ze svého jídelníčku vyškrtněte slazené nasycené (bublinkové) a slazené nápoje jako např. džusy, coca-cola apod.

Spánek

Odpočinek a především spánek je velice důležitý pro zachování dobrého fyzického i psychického zdraví a pro udržení optimálního množství tělesného tuku a kondice. Tělo potřebuje regenerovat a dobrá regenerace v kombinaci se zdravým jídelníčkem a dostatečným pohybem, vede k dobrým výsledkům i při přibírání na váze. Ideální doba spánku se pohybuje mezi 6 - 9 hodinami.

Doporučené doplňky stravy

 • Forever Lite Ultra - proteinový koktejl, zdravá náhražka jídla v koktejlu plném živin(vanilka nebo čokoláda), 1x balení(15 dávek)
  více informací
  Recepty s Lite Ultra
 • Forever Fiber - vodou rozpustná vláknina pro podporu zdravé stravy, zasytí, 9 dávek
  více informací
 • Forever Aloe Vera Gel - regenerační nápoj s vitamíny: obsahuje vitamíny, aminokyseliny, minerální látky, saponiny - účinné proti bakteriím, plísním)
  více informací
 • Forever Daily - Vitamíny a minerály s AOS Complex™ (tableta na celý den) je revoluční systém doplňování živin navržený v kombinaci s patentovaným aloe- oligosacharidovým (AOS) komplexem. Minerální látky jsou zde vázané chelátovou formou ( to zajistí plné vstřebání minerálů). Směs 55 živin včetně potřebných vitaminů a minerálů.
  více informací

Objednat

Pokud chcete kúru koupit on-line za maloobchodní cenu, můžete zde
Objednat

Objednat s 15% slevou

Také máte zákaznickou kartu např.do lékárny či supermarketu např. Tesco, Billa či do IKEA? Také jste v obchodě vyplnili údaje a kartu si pořídili? A proč se neregistrovat u Forever a získat hned 15% slevu na všechny produkty? Vyplníte úplně stejné informace jako jinde, ale navíc získáte ihned na nákup 15% slevu.

Pokud provedete on-line registraci, která Vás k ničemu nezavazuje, získáte ihned při nákupu 15% slevu Objednat s 15% slevou

Chcete objednat s 15% slevou? Je na Vás vyplnění formuláře složité? Máte jakékoliv otázky? Chcete si Clean9 zakoupit u nás ve studiu? Zavolejte nám: +420 602 132 100 nebo napište, rádi Vám zodpovíme všechny otázky a poradíme.

Stránky o produktech Forever