• +420 602 132 100
  • +420 224 816 461
  • Facebook
masáže Praha menu

:: Zpět na reference

Reference Dornova metoda DORN Plus

Dornova metoda
Vyhřezlé ploténky, Martin Bílý, 33 let

Jmenuji se Martin,je mi 33 let, pocházím z Teplic a rád bych se tímto s vámi podělil o mou zkušenost s léčbou vyhřezlých meziobratlových plotének. Po vyšetření magnetickou rezonancí mi byla sdělena diagnóza výhřezu dvou plotének a to 7mm a 5mm (viz obrázek 2012).

Více
masáž
Karolína Blažková, problém s otěhotněním

Dobrý den, paní Dano, jak jsem slíbila a hned, jak jsem se dostala k mailu, píši Vám zaslouženou pochvalu. V první polovině června jsem u Vás byla na narovnání pánve a zad pomocí Dornovy metody. A na konci června jsem zjistila, že jsem těhotná a dnes začínáme 9.týden těhotenství. Doufáme, že vše dobře dopadne a děkujeme!

reference dornova metoda
Dornova metoda, Dana Hodanová

Moje zkušenost s Dornovu metodu. V dětství jsem hodně sportovala, věnovala jsem se gymnastice. A nejen díky ní jsem hodněkrát spadla. Hodně pádů způsobilo, že se mi pánev posunula dopředu, kdy se bederní lordoza prohnula ještě více - a vznikla hyperlordoza. Shmorlovy uzly se mi vytvořily v dospívání díky velké sportovní zátěži.

Více
Dornova metoda, masáže, SM systém - Darina Doubková

Studio DANAH masáže a Dornovu metodu mi doporučila má kolegyně. Vynikají odborností, kvalitou a lidským přístupem. Cvičení SM systému pod vedením p.Dany mi pomáhá zklidnit rozlítanost, soustředit se, a vnímat své tělo, zpevnit je a znovu se napřímit. Srdečně děkuji:-) Darina Doubková

Hnutá kostrč, Gabriela Nová, 40 let

Po pádu na snowboardu jsem měla problémy s kostrčí - bolela mě, nevydržela jsem dlouho sedět v klidu, v práci u počítače, při jízdě v autě, najednou jsem měla bolestivou menstruaci, začala jsem trpět bolestmi hlavy.

Více
Problém kolena, kyčle, bedra, vybočený palec, Laďka, 52 let

Jmenuji se Laďka, je mi 52 let a měla jsem problémy s koleny, kyčlemi a bedry (posunuté obratle). Fyzioterapeut mi doporučil cvičení SM systém MUDr. Smíška. Na internetu jsem si našla Studio Danah a začala cvičit pod vedením paní Dany. Během pár týdnů jsem si nejen zpevnila tělo, ale i protáhla svaly a úpony. Stále jsem ale měla pocit, že to ještě není ono. Paní Dana mi doporučila absolvovat Dornovu metodu. Šikovné ručičky Robina mi se zády provedly úplný zázrak! Hned druhý den jsem cítila, že mám páteř pružnější, žádné klouby se mi neblokovaly a záda nebolela. Prostě nádhera. Navrch jsem ještě dostala rady, jak si pečovat o chodidla a vybočený palec. Cvičím dál, abych si udržela srovnané obratle a klouby a věřím, že moje tělo se mi za to odvděčí. Všem, kteří mají pohybové problémy, vřele doporučuji.

cvičení Sm systém 2
Petra Zapletalová, výhřez meziobratlového disku

Studio Danah jsem začala navštěvovat v prosinci, kdy mi byl diagnostikován výhřez meziobratlového disku. Nejprve jsem podstoupila Dornovu metodu a několik masáží formou baňkování a následně jsem začala cvičit SM systém, na který docházím stále a to téměř denně. Zpočátku bylo cvičení díky ztuhlosti těla obtížné a bolestivé, ale postupně se tělo začalo uvolňovat a to i díky výživovým doplňkům Forever Freedom, se kterými mě seznámila paní Dana. Začala jsem užívat aloe vera gel pro detoxikaci organismu, dále tablety Lycium Plus, které uvolňují zánět v těle a celkově jsem brzy začala cítit víc energie. Dále jsem přešla na Aloe Freedom, pro dokonalou kloubní výživu. Cvičení se postupně stává snazší a bolest ustupuje. Ještě nemám zcela vyhráno, ale věřím, že jsem na nejlepší cestě vyřešit tento zdravotní problém bez nutnosti operace. Děkuji paní Daně za lidský a profesionální přístup a těším se opět na viděnou ve studiu!

Dornova metoda - rovnání obratlů
Kristýnka, srovnání těla, nárt

Studio Danah začala navštěvovat před třemi roky, to jí bylo 7 let. Pravidelně chodí na srovnání kostí a obratlů pomocí Dornovy metody, které si rozhodí při tréninku. Když vrcholově sportujete, je třeba mít své tělo naprosto vpořádku.

Vojta, 12 let, srovnání těla

Vojtovi je 12 let, 4x týdně hraje hokej, plus víkendové zápasy. A protože se tělo na hokeji namáhá jednostranně, je potřeba tento sport kompenzovat např. cvičením SM systém. Vojta také pravidelně chodí na srovnání kostí a obratlů pomocí Dornovy metody, které si rozhodí při náročných tréninzích.

Monika Petráková - bolesti u srdce, špatné dýchání, pocit na omdlení

Do Studia Danah docházím již několik týdnů na zpevňující / zeštíhlující masáže. Výsledek se dostavil prakticky okamžitě a mohu doporučit všem ženám, které chtějí vypadat skvěle a nemají tolik času na fitko. Před pár dny jsem ale pod rukama paní Dany prožila skutečně malý zázrak! Měla jsem velké problémy s bolestí u srdce, špatně se mi dýchalo a neustálé pocity na omdlení. Během dvou minut dokázala najít příčinu a vše dát do pořádku. Problém zmizel okamžitě a já se cítím ještě mnohem lépe než dřív. Neexistuje nikdo lepší, za kým jít... Ještě jednou tisíckrát díky!!!!

Jana - brnění prstů u ruky

Brněly mě prsty u pravé ruky, občas mě do ruky chytly i křeče. Bylo to velice nepříjemné. Objednala jsem se do Studia Danah k paní Daně Hodanové, osobní terapeutce. Ta mě prohlédla a zjistila, že mám vybočený 4. obratel, který mi vytlačil 4. žebro směrem dopředu k hrudnímu koši, takže se žebro povysunulo do polohy, ve které by být nemělo. Vysvětlila mi, že došlo k přetížení svalů až k rameni. Pomohla mi pomocí Dornovy metody. Usadila mi obratel zpět, vrátila do původní polohy i moje žebro, uvolnila mi rameno a protáhla mi prsty na rukou – cítila jsem se okamžitě mnohem lépe, ulevilo se mi. Ohledně brnění prstů - jsem cítila malou úlevu. Ptala jsem se proč cítím jen malou úlevu, paní Dana mi vystětlila, že to znamená, že našla příčinu, která způsobila brnění prstů. A že k uvolnění dojde postupně během několika hodin, maximálně do dvou dnů. Podrobně mi vysvětlila a ukázala cviky na protahování prstů na doma. Během několika hodin se svaly na ruce více uvolnily a já tak cítila úlevu daleko větší. Cvičila jsem dle doporučení. Postupně se mi uvolnily šlachy až k předloktí. Nyní už mě brnění ani křeče netrápí.

Pavla Řezáčová - skolióza páteře, problémy s menstruací

Ráda bych se podělila o moji zkušenost s Dornovou metodou. Je mi 37 let a přibližně od sedmi let mám skoliózu páteře cca 40 stupňů. Začala jsem tedy kvůli zádům chodit na Dornovu metodu do Studia Danah. Tím, že mi Dornova metoda srovnala pánev, došlo k tomu, že se mi napravil cyklus menstruace. Od mládí se menstruace téměř nedostavovala, pouze při užívání hormonů nebo po injekcích. Už skoro dva roky žádné léky na vyvolání a udržení menstruace neužívám a menstruace se dostavuje samovolně. Pavla

Karolína Benediktová

Do Studia Danah jsem začala chodit už se zkušeností s Dornovou metodou, kterou Studio také poskytuje. Na Dornovu metodu jsem chodila 1,5 roku. Největší motivací mi byla pauza v jakémkoli pohybu, tj. nejdříve operace a pak začátek těhotenství. Těhotenství se vyvíjelo skvěle, tak jsem na začátku 2. trimestru začala pravidelně chodit na cvičení SM Systém. Od té doby neznám žádnou bolest zad, tj. krční nebo bederní páteře. S krční páteří jsem měla před 1 rokem velký problém, z důvodu intenzivní práce na jednom s projektů a zablokování páteře, což následovalo i dvojím omdlením. Po 1. měsíci cvičení 2x týdně 30 minut jsem šla na Dornovu metodu a terapeut konstatoval, že nemá co řešit, nohy stejně dlouhé, obratle a páteř v pořádku. Teď jsem v 8. měsíci, stále chodím cvičit SM systém 2x týdně do Studia Danah, ale už mám SM lano i doma, příprava až nebudu tak časově flexibilní. Díky úžasné péči Dany a Martiny jsem v kondici – záda stále nebolí a navíc si připadám s tím pevným a dobře tvarovaným bříškem i v pokročilém těhotenství k světu! Chvála i z okolí je příjemná. Miminko je ve správné poloze už 1 měsíc. Paní Dana mi v průběhu těhotenství poskytuje cenné rady ohledně produktů Forever, příp. zjistí vždy nové informace ze svých seminářů od MUDr. Pásztora. Např. na reflux je úžasný Aloe Gel Activator – mně stačí 2 kapky na jazyk pro okamžitou pomoc, ráno užívám menší dávky Forever Aloe Vera Gel nalačno, tj. 1 cl Aloe, který případně vylepším čajem.2- 3x týdně si beru kvalitní probiotika Forever Active Probiotic a super omega 3 Forever Artic Sea. S doplňky to obecně nepřeháním, jsem zastáncem, že spoustu správných živin získáme z kvalitní stravy, ale vzhledem k rychlosti se kterou žiji, je dobré mít jistotu, že máme oba vše co potřebujeme, což mi potvrzují i pravidelné kontroly u lékaře. Krevní testy v pořádku a stále s radostí v pohybu a fungující s min. únavou. 30 minutové SM systém cvičení mě baví a je úžasně efektivní, vždy se cvičí max. v 5 lidech, což považuji za obrovskou výhodu, Dana a Martina mají čas zkontrolovat, že vše dělám správně a na co si mám u sebe dát pozor. Dano a Martino, MOC DĚKUJI ZA VŠE!