masáže Praha menu

Bolesti páteře a skolióza ,
Ing. Vlasta Valterová, 68 let

Povím Vám svůj příběh. Je mi 68 let a zhruba před rokem mi moje páteř dlouhodobě špatná v krční, hrudní i bederní oblasti a umocněná výraznou a zhoršující se skoliózou skoro vypověděla službu do té míry, že jsem nevydržela déle než půl hodiny chodit ani stát bez děsné bolesti, přesto, že jsem každých 14 dnů chodila soukromě na masáže a snědla kupu prášků.

 

Reference Dornova metoda Praha

 

Rozhodla jsem se, že takhle to dál nepůjde, náhodou jsem se dozvěděla o Dornově metodě a opatřila jsem si knížku od paní Proudové-Lehman, která tuto metodu prakticky přinesla do ČR. Vzápětí jsem si našla paní Danu Hodanovou, která tuto metodu aplikuje jako prověřený a zkušený terapeut.

Ano, v říjnu 2014 jsem absolvovala na dvakrát základní srovnání páteře, včetně kostrče, dozvěděla jsem se mimo jiné, že mám kratší pravou nohu (do té doby jsem nosila na doporučení rehabilitačního doktora podpatěnku na levé noze) a začala podle pokynů paní Dany Hodanové cvičit SM systém s ručníkem a posléze s gumou podle MUDr. Smíška.

Cvičila jsem a cvičím každý den a teď po roce, mohu konstatovat, že jsem si upevnila nejen zádové svaly, ale třeba i svaly na pažích, takže bez problémů zvládám i práce s rukama nahoře.

K tomu absolvuji každý měsíc baňkovou masáž , které, jak mi „moje“ paní Dana vysvětlila, uvolňují do hloubky různé spasmy a zatvrdliny. Výsledek? ÚŽASNÝ! Nejen, že vydržím bez problémů chodit bez bolesti celý den, ale po baňkách se cítím celý měsíc báječně na rozdíl od normálních masáží, jejichž efekt mě vydržel maximálně 3 dny. Malé nepohodlí např. štípání při aplikaci nebo modré fleky 2 dny - no a co? Hlavní je cíl a toho je dosahováno, mám opět radost ze života a z vnoučat. DÍKY!!!

Další reference