masáže Praha menu

Proč vzniká celulitida a jak na ni?

Proč vzniká celulitida? Co to vlastně celulitida je? Proč trápí nás ženy daleko více než muže?

jak se zbavit celulitidy

Celulitida neboli pomerančová kůra je estetický neduh vyznačující se jamkami, měkkou a hrbolatou kůži v oblasti hýždí, stehen, břicha a paží a trápí téměř každou ženu.

Celulitida

Celulitida je zánětlivé onemocnění podkožní tkáně a nemá nic společného s tím, kolik vážíte, nebo kolik kilogramů zhubnete. Nekonečné úsilí, které ženy nejčastěji vynakládají na ztrátu hubnutí a odbourávání tuků jsou zcela zbytečné. Celulitida je vlastně svalová atrofie. U ní dochází k zvětšení objemu podkožních tukových buněk, které jsou vytlačovány proti povrchu kůže, a vytváří tak na ní nevzhledné ďolíčky, připomínající právě strukturu pomerančové kůry. V místě je značně omezen průtok krve a lymfy.

Proč trápí celulitida především ženy

Ženské vazivo má větší plovací schopnosti než mužské, a i to je důvod, proč tímto onemocněním trpí většinou ženy. Značný vliv může mít také poruchy jater nebo nezdravý způsob života (sedavé zaměstnání nebo nedostatek pohybu na čerstvém vzduchu).

jak se zbavit celulitidy

Celulitida a lymfa

Lymfa neboli míza je tekutina a podobné složení jako krevní plazma – má však více bílkovin. Proudí v mízních cévách a obsahuje lymfocyty – buňky, které odplavují škodliviny v těle. Lymfa neteče sama od sebe. Proudí jen tehdy, když se aktivně pohybujete. Tok lymfy můžete rozproudit pomocí tlaku a protitlaku, kterým působíme na kůži. Smyslem je odplavení a aktivní odvedení zplodin metabolismu z mízních tkání.

10 způsobů, jak se rychle zbavit celulitidy

Přečtěte si také:
10 způsobů, jak se před létem rychle zbavit celulitidy

celulitida

 

zpět na blog