masáže Praha menu

Trpíte tinnitem?

Trpíte ušním šelestem? Hučením či pískáním v uších? Nevíte co s tím? Nepříjemné zvuky nás dokáží pěkně potrápit. Nemůžete se na nic pořádně soustředit a postupně tyto potíže můžou vyústit až v psychické problémy. Tinnitus, jak se „hučení v uších“ odborně nazývá, může mít hned několik příčin. Například vysoký krevní tlak, mazová zátka, která ucpe zvukovod. Na vině může být posun krčního obratle, který „schovává“ nervový kořen pro funkci uší, a nyní ho utlačuje. Díky tomu navíc může dojít k blokaci celé krční páteře. Pravděpodobnost poslední možnosti se odhaduje téměř na 90 %. V této situaci pomůže manuální Dornova metoda.

 

Trpíte tinnitem

Jak funguje Dornova metoda

Jde o jemnou manuální terapii, při které se tělo harmonizuje prostřednictvím speciálních cviků. Ty uvedou klouby a obratle do správné polohy a tím se vyrovná celková statika těla. Současně se touto technikou otevřou brány energie, které pak mohou v člověku lépe proudit.

 

bemer terapie

Pomůže i Bemer terapie

Vhodné je ošetření doplnit biofyzikální terapií Bemer na zlepšení mikrocirkulace krve. Tato terapie pracuje pomocí nízkofrekvenčních pulsů, které rozpohybují malé cévky v těle a dojde tak k samo regeneraci v poškozeném místě. Zároveň doporučujeme kapat do uší dvakrát denně kapky z aloe vera, které odstraní případné bakterie a zlepší prokrvení.

 

zpět na blog