masáže Praha menu

10 užitečných tipů

Jestliže jste se s partnerem rozhodla otěhotnět, poradíme vám nejen jak si to užít, ale také jak se na to nejlépe připravit a předejít možnému zklamání, že vaše úsilí bude zbytečné.

dornova metoda

1.Srovnejte své tělo

Posuny pánve, stažení svalů pánevního dna, křivé boky i skolióza , to všechno mohou být potíže, které brání v otěhotnění, i když jste jinak úplně zdravá. Dornova metoda Plus rychle srovnává posuny kostrče i pánve a s tím související neplodnost. Také pomáhá při menstruačních potížích, srovnává rozdílnou délku dolních končetin či posuny obratlů. Dornova metoda Plus je šetrná a zároveň také celostní. Její aplikací dochází ke změnám na všech úrovních člověka. Pomáhá uvolňovat blokády svalů, tkání, ale i psychických bloků a toku energie. Po každém srovnání těla je třeba také svaly zpevnit a udržet na tom správném místě ideální je nakombinovat cviky Dornovy metody se cvičením SM systém se speciálním elastickým lanem.

2.Bemer terapie

Hodně práce, málo spánku, ještě méně odpočinku a nesprávná výživa, to jsou jen některé neduhy, kterými ničíme svoji psychiku, ale i fyzickou schránku. Navíc se pod neustálým stresem celé tělo stáhne, svaly nám zatuhnou, mikrocirkulace krve se zpomalí, zhorší se látková výměna i přenos živin. To vše může mít za následek zhoršení tvorby vajíček u žen a snížení počtu a kvality spermií u mužů. Právě tyto problémy účinně řeší BEMER terapie. Díky této vědecky ověřené léčebné metodě se tělo rychleji samo zregeneruje, krev se rozproudí, látková výměna se zlepší. Navíc budete výkonější a zavalí Vás přísun energie.

detoxikace C9 forever

3.Upravte svoji váhu

Příliš nízká tělesná hmotnost u žen může být příčinou porušené hormonální funkce vaječníků, což způsobuje neplodnost. Je tedy potřeba váhu upravit a zdravě přibrat. Ale ani ženy, které trpí naopak nadváhou, to nemají s otěhotněním jednoduché a navíc jim hrozí v těhotenství komplikace v podobě cukrovky nebo vysokého krevního tlaku. Pokud se rozhodnete začít pracovat na svojí váze, ať už jedním či druhým směrem, je velmi důležité nejprve tělo detoxikovat. Detoxikace organismu znamená vyplavení usazenin z těla a odlehčení přetíženým orgánům. Nejvhodnějším způsobem, jak ji nastartovat, je zvolit detoxikační kúru, která nás zároveň správně vyživí. Vhodné je začít pravidelně užívat kvalitní aloe vera gel, který rozpouští usazeniny v celém těle, tedy i ve střevech. Tlusté střevo hraje nezastupitelnou roli nejen při trávení, ale i v našem imunitním systému a při udržování rovnováhy tekutin v těle. Proto je důležité, aby se nezanášelo odpadními látkami a fungovalo správně. Tímto procesem zároveň dojde k nastartování našeho přirozeného metabolismu a začne se spalovat více kalorií. Aloe vera gel obsahuje 75 výživných látek včetně 20 minerálů, 18 aminokyselin a 12 vitaminů. Díky detoxikovanému a správně vyživenému tělu zvýšíte své šance na otěhotnění. Právě maminka tvoří základy pro zdravý vývoj a vysokou imunitu svého miminka.

4.Pravidelně cvičte

Důležitý je i pohyb, protože celkově harmonizuje tělo, posiluje svaly, urychluje krevní oběh, látkovou výměnu a odbourává stres. Ideální je jóga, pillates nebo speciální cvičení s gumovým lanem SM systém. Nestíháte nebo nemáte náladu na tělocvičnu? Zkuste vyměnit jízdu autobusem za pěší procházku a výtah za schody. Velmi pomohou také procházky v přírodě na čerstvém vzduchu.

zdravá strava

5.Dbejte na zdravou stravu

Pokud chceme otěhotnět, musíme myslet na to, že budeme vyživovat i miminko a na to musí být naše tělo dobře připravené. Upravte si jídelníček tak, abyste jedla zdravě. Vynechejte bílý cukr, bílou mouku, sladká jídla i limonády, tučná a smažená jídla. Slaďte medem, používejte monosacharidy na bázi fruktózy, místo sladkostí jezte ovoce, používejte celozrnou mouku, oleje lisované za studena, rybí tuk. Obohaťe jídelníček o potraviny bohaté na vitamíny, antioxidanty, vápník a kyselinu listovou. Kyselina listová je v lidském těle nezbytná především pro tvorbu nových buněk. Výborným zdrojem kyseliny listové je například aloe vera gel, který navíc obsahuje i vitaminy A, B1, B2, B6, B12, C a E. Pokud si nejste jistí, že je správně doplníte stravou, vsaďte na doplňky stravy.

6.Relax

Stres a negativní myšlenky otěhotnění nepomohou, proto nezapomínejte relaxovat. Zvolněte. Věnujte se svým koníčkům, zajděte si na kávu s kamarádkou, nechte se hýčkat aroma masáží. Jedná se o jednu z nejstarších a nejpřirozenějších metod, jak odbourat stres a navodit si báječnou náladu. Jen si to představte - vůně vanilky, skořice či pomeranče, kouzlo doteku, vy odpočíváte a někdo o Vás pečuje. Aroma masáž odstraňuje únavu, uvolňuje svaly a stimuluje mysl.

7.Dostatek spánku

Dopřejte si dostatek spánku v pohodlné posteli na kvalitní matraci v příjemném voňavém povlečení. Ideálně 7-8h. denně. Dbejte na to, aby kolem Vás v noci nesvítila žádná rušivá světla např. z mobilu, notebooku, televize apod. Kvalitní spánek je základem k tomu, abychom se celý den cítili dobře, netrpěli únavou a stresem.

8.I partner je velmi důležitý

Mnohým ženám se stává, že pro myšlenky na miminko, zapomenou na partnera. Je důležité také opečovávat partnera a pracovat na Vašem vztahu. Zkuste se společně věnovat nějakému koníčku,, zajděte si pravidelně do kina či divadla nebo na večeři. A užívejte si společných chvil. Nezapomeňte také na to, že i partner je důležitý pro bezproblémové otěhotnění. Proto by se i Váš partner měl zaměřit na svoje tělo a mysl – detoxikace, regenerace, dostatek spánku a správná vyživa se u mužů většinou podceňuje.

detoxikace C9 forever

9.Vyhněte se stresu

V dnešní uspěchané době je to sice velmi těžké, ale pokud se na to zaměříte dokážete se stresem bojovat. Stres totiž vyvolává různé nemoci, nemůžeme kvůli němu dobře spát, a dokonce může za to, že přibíráme na váze. Zvolněte. Opakujte si jako mantru, že se dá vše vyřešit v klidu anebo, jak říkávaly naše babičky, nic není tak horké, jak se to uvaří. Stres účinně zaženete relaxací, dobře také fungují jógové dýchací techniky anebo krátká procházka či sport.

10.Všechno je v hlavě

Neupínejte se a nesoustřeďte se pouze a jenom na početí miminka. Mnoho žen již zjistilo, že se jim podařilo otěhotnět právě ve chvíli, kdy se na otěhotnění vůbec nesoustředily. Například začaly se studiem jazyků, našly si nový koníček, změnily práci nebo odjely na dovolenou. „Snažili jsme se s manželem o miminko 1,5 roku,“ svěřila se nám paní Monika. „S lékařem jsme se domluvili, že půjdeme na umělé oplodnění. Před tím jsme si chtěli ještě na pár dní odpočinout a odletěli jsme s přáteli na dovolenou k moři. Vyzkoušeli jsme jízdu na skútrech a potápění i pěší túru do hor. Díky tomu, že šlo pouze o psychický blok, jsem ještě na dovolené otěhotněla.“

 

Zpět na blog