masáže Praha menu

Jak si udržet sexy křivky

Velmi dlouho jste se připravovala na plavkovou sezonu. Před dovolenou jste se tolik snažila a konečně jste získala svoji vysněnou postavu. Ale jak si ji udržet sexy křivky i po létě? Jak v zimě nepřibrat? Jak zastavit ten věčný kolotoč s nabíráním a schazováním kil? Poradíme Vám pár triků, které se nám osvědčily.

jak si udržet váhu

Jezte pravidelně a nehladovte

Pokud si chcete udržet postavu svých snů, musíte jíst pravidelně. Nepravidelnost se vůbec nevyplácí, jen podporuje tělo k ukládání tukových zásob na horší časy. Proto si čas dobře naplánujte a jídlo předem připravte. Nestíháte? Zkuste proteinový nápoj, který se smíchá s vodou a můžete ho mít kdykoliv u sebe. Pravidelným příjmem potravy se totiž metabolismus zrychlí – dokud má tělo co zpracovávat, metabolismus pracuje na 100 %. Jedině pravidelností v jídle předejdete nezkrotným chutím a nebudete sahat po polotovarech či sladkostech. Pokud si například večeře připravíte den předem, nemusíte se bát, že ve spěchu a stresu pak sáhnete po něčem nezdravém. Jezte dostatečně a především nehladovte.

Dodržujte pravidlo 80%

Dodržujte pravidlo 80%. Tedy 80% svého snažení zaměřte na výživu a jen 20% na cvičení.

Upravte svůj jídelníček TRVALE

Nedodržujte neustále nějaké diety, vlastně zapomeňte na slovo dieta. Vytvořte si svůj zdravý jídelníček, který Vám bude vyhovovat a nebude Vás stresovat. Vynechejte bílý cukr, bílou mouku, sladká jídla, bublinkové limonády, tučná a smažená jídla. Jezte co nejvíce základních čerstvých potravin - to znamená těch, co nejsou průmyslově upravené. Den začněte vydatnou snídaní. Celkově dopolední strava je nejdůležitější z celého dne. Pokud ji vynecháte, jíte málo nebo nevhodně, hlad vás dožene odpoledne nebo večer. Žádné z jídel během dne se nesmí vynechat. Pokud potřebujete s trvalou změnou pomoci, vyzkoušejte programy F.I.T. od Forever, které Vám pomohou – budete mít k dispozici přesný jídelní plán, plán cvičení i potravinové doplňky, které Vám pomohou spálit tuk v těle a zkrotí Vaše chutě.

Obohaťte stravu čerstvou vlákninou (ovoce a zelenina), případně rozpustnou

Vláknina je velmi důležitou, ale zanedbávanou složkou našeho jídelníčku. Působí jak na trávící trakt, tak na imunitní systém, urychluje totiž průchod potravy střevem a stabilizuje střevní mikroflóru. Dospělý člověk by měl sníst 25-35g vlákniny denně. Vláknina Vám pomůže se zahnáním hladu. Nám se osvědčilo užívat jí v odpoledních hodinách, tak aby Vám pomohla k tomu, že už Vás večer nebude trápit velký hlad.

Dopřejte si dostatek spánku

Vědci našli spojitost mezi nedostatkem spánku a obezitou. Nedostatek spánku nebo málo kvalitní spánek narušují metabolismus a zvyšují schopnost těla ukládat tuky. Potvrdil to rozsáhlý výzkum, jehož autory jsou vědci z univerzity ve švédské Uppsale. Zjistili, že nedostatek spánku se vždy projeví, a to nejen na mrzuté náladě, ale především na váze, i když pravidelně cvičíte a jíte zdravě. Dopřejte si dostatek spánku v pohodlné posteli na kvalitní matraci v příjemném voňavém povlečení. Ideálně 7-8h. denně. Dbejte na to, aby kolem Vás v noci nesvítila žádná rušivá světla např. z mobilu, notebooku, televize apod. Kvalitní spánek je základem k tomu, abychom se celý den cítili dobře, netrpěli únavou a stresem.

Vyjděte každé schody

Tak tohle pravidlo se nám velmi osvědčilo. Přestaňte používat výtah a vyjděte každé schody, které musíte zdolat při cestě do práce či domů.

jak si udržet sexy křivky

Pravidelně se hýbejte

Důležitý je i pohyb, protože celkově harmonizuje tělo, posiluje svaly, urychluje krevní oběh, látkovou výměnu a odbourává stres. Ideální je jóga, pillates nebo speciální cvičení SM systém na zpevnění tkání. Nestíháte nebo nemáte náladu na tělocvičnu? Zkuste vyměnit jízdu autobusem za pěší procházku a výtah za schody.

Nakupujte potraviny vždy najezená

Do obchodu s potravinami nikdy nechoďte hladová, jinak totiž sáhnete po nezdravých potravinách a sladkostech nebo nakoupíte spoustu jídla zbytečně. Doma také neudržujte zásoby chipsů a sladkostí, pokud budete mít chutě a doma nic nezdravého nenejdete, tak to také nesníte.

Osvojte si pitný režim

Už na základní škole nás učili, že lidské tělo se skládá ze 70% vody, proto je potřeba si hlídat vyvážený příjem a výdej tekutin. Voda z těla odplavuje toxiny a tím pročišťuje tělo. Pokud celý den nepijeme a večer najednou vypijeme 2l tekutin, zatížíme tak ledviny a z těla se nám vyplaví minerály, které potřebujeme. Důležité je se naučit pít pravidelně, aby naše tělo správně fungovalo. Nebaví Vás pít celý den jen vodu? Obohaťte ji o aloe vera gel, doplníte tak potřebné vitamíny, minerály a antioxidanty. Mám pro Vás malý trik: před každým jídlem vypijete sklenici vody, sníte tak méně potravy, ustoupí chutě na sladké a naučíte se pravodelně pít.

jak si udržet sexy křivky hubnutí

Odměňujte se

Odměňujte se a hýčkejte své tělo. Rozmazlujte se masážemi, které podpoří Vaše hubnutí. Např. aroma masáží odstraňuje únavu, uvolňuje svaly a stimuluje mysl. Wellness či sauna prospěje Vaší mysli a odbourává stres. Kupte si nějaké hezké oblečení na sport či vysněnou velikost Vašich džínů.

Jednou za čas zhřešte

Občas je potřeba dát si tzv. "hřešící den," aby se Váš metabolismus lekl a nastartoval. Proto když si jeden den zahřešíte nic si nevyčítejte, nestresujte se a netrestejte se hladověním. Jen to s těmito dny nepřehánějte.

Omezte akohol

Dát si skleničku vína jednou za týden není nic špatného, ale dát si ji každý večer po práci, to se nám na postavě podepíše zcela jistě. Alkohol obsahuje velké množství cukru a hlavně etylalkohol, který škodí především našemu srdci a játrům. Játra odbourávají alkohol a zabraňují tak otravě organismu. Pokud zaměstnáme játra odbouráváním alkoholu, nemohou pak odbourávat toxiny ani přebytečné tuky v našem těle. A špatný metabolismus tuků v našem těle způsobuje přibírání na váze.

 

Zpět na blog