masáže Praha menu

Jak získat energii

Stres, hodně práce, málo spánku a vy se cítíte vyčerpaní. Nic nestíháte. V časovém presu jíte nepravidelně a nezdravě. Kéž by měl den 48 hodin. Těmito neduhy si ničíme svoji psychiku, ale i fyzickou schránku. Navíc stárneme. Co s tím? Zítřek pro Vás ale může znamenat nový začátek. Pojďme se společně na chvilku zastavit, nadechnout se a zkusit to změnit.

 

sport získej energii sportem

1. ZAČNI DEN SPORTEM
Stárnutí je přirozený proces, při kterém se zmenšuje produkce hormonů a dochází ke slábnutí svalové hmoty. Jakýkoliv pohyb proto pomáhá s tímto nezvratným procesem bojovat. Stačí si dopřát chůzi, běh, cvičení SM systém , či se zaměřit na jógu nebo pilates. Prostě dělej cokoliv tě bude bavit, a přitom se hlavně hýbej. Tak získáš nejen lepší fyzickou kondici, ale své tělo tímto způsobem také omladíš. Začni už ráno. Protáhni se dvěma třemi cviky, které tě do nového dne nastartují. Odměnu získáš v podobě dostatku energie po celý den.

 

zelenina vitamíny minerály

2. POZOR NA JÍDELNÍČEK
Uprav svůj jídelníček tak, aby neobsahoval bílý cukr, bílou mouku, sladká jídla, limonády, tučná a smažená jídla. Začni místo toho sladit medem, používej monosacharidy na bázi fruktózy a místo sladkostí konzumuj ovoce. Omez klasické pečivo a vybírej si spíše takové, které je připraveno z celozrnné mouky. Vhodné je konzumovat oleje lisované za studena a rybí tuk. Tvůj jídelníček by měl obsahovat potraviny bohaté na vitamíny, vápník a kyselinu listovou. S narůstajícím věkem, tělo také produkuje méně enzymů, které jsou živeny vitamíny a minerály, a proto je nutné je tělu dodávat.

 

zelenina vitamíny minerály

3. NADOPUJ SE ANTIOXIDANTY
Antioxidanty jsou všechny cenné vitaminy, minerály a další živiny, které jsou schopné ochránit buňky před poškozením. V těle kompenzují škodlivé účinky probíhajících oxidačních procesů. Mezi důležité antioxidanty patří – vitamín C, D a E, koenzym Q10, selen, zinek a beta-karoten. Antioxidanty zpomalují proces stárnutí, chrání tvé srdce, snižují riziko vzniku rakoviny a preventivně působí proti infarktu. Výborným zdrojem je aloe vera gel (obsahuje 20 minerálů, 18 aminokyselin, 12 vitamínů, antioxidanty a saponiny proti plísním).

 

bemer terapie účinná regenerace

4. NECH SI PORADIT OD VRCHOLOVÝCH SPORTOVCŮ
Profesionální sportovcům jako je např. alpská lyžařka Tina Weirather (3.místo na olympiádě v Pchjongčchangu) pomáhá BEMER terapie. Pomáhá jim před závody či utkáním jako kyslíkový doping, ke zvýšení maximálního výkonu. Nemohou si Bemer terapii vynachválit, protože kvalitně regeneruje tělo po náročných trénincích.

 

bemer terapie účinná regenerace

5. VYVARUJ SE STRESU A USMÍVEJ SE
V dnešní uspěchané době je to sice velmi těžké, ale pokud se na to zaměříš, dokážeš se stresem bojovat. Stres totiž vyvolává nemoci, nemůžeš kvůli němu dobře spát, a dokonce může za to, že přibíráš. Stres zaháněj relaxací a v duchu si opakuj, že nic se nejí tak horké, jak se to uvaří. Proti stresu se dobře bojuje jógovými dýchacími technikami anebo tím, že si něčím uděláš radost – například novou kabelkou, šaty,masáží, zajdeš s kamarádkami na cvičení, procházku apod. Mysli na něco příjemného, něco krásného. Usmívej se. Smích nás nic nestojí. Navíc opravdu léčí a podporuje dobrou mysl. Jistě nám dáš za pravdu, že sama máš raději lidi, kteří se usmívají než ty, co se mračí. Proto se usmívej, i když ti zrovna do zpěvu není. Usměvaví lidé mají větší radost ze života a tím také více energie.

 

pitný režim

6. PITNÝ REŽIM JAKO DŮLEŽITÁ SOUČÁST
Asi netřeba připomínat, že lidské tělo se skládá ze 70 % z vody. Proto je důležité organismu zajistit nejen dostatek tekutin, ale kontrolovat i jejich výdej a adekvátně vyloučené tekutiny doplňovat. Voda z těla navíc odplavuje toxiny a tím ho pročišťuje. Nemá-li organismus dostatek tekutin, projeví se únava, nesoustředěnost, podrážděnost a hrozí bolesti hlavy a migrény. Doporučujeme tak před každým jídlem vypít sklenici vody. Tak zkonzumuješ nejen méně potravy, ale především ustoupí chutě na sladké a naučíš se pravidelně pít. Nechutná ti voda samotná? Přidej si do ní ovoce, mátu nebo trochu aloe vera gelu.

 

bemer terapie účinná regenerace

7. SPÁNEK REGENERUJE
Dopřej si dostatek spánku a odpočinku. Ve spánku se tělo regeneruje a mysl zpracovává vjemy, které získala během dne. Pro jeho správnou kvalitu je důležité odpočívat na kvalitním lůžku ve tmě. Proto při výběru lůžka nešetři a pravidelně ho obměňuj – především matraci. Přece jen na ní trávíš třetinu svého života. Pro cennou regeneraci je vhodné spát alespoň 7 až 8 hodin denně.

 

bemer terapie účinná regenerace

8. ALKOHOL JE NEPŘÍTEL, ZVLÁŠŤ PŘED SPANÍM
Tělu často dopřáváme i hodně škodlivých látek. Alkohol nejenže obsahuje velké množství cukrů, ale hlavně obsahuje také etylalkohol, který škodí srdci a játrům. Pokud játra zaměstnáme bojem s alkoholem, nemohou pak odbourávat toxiny ani přebytečné tuky v našem těle. Alkohol těsně před spaním je úplný nesmysl. Nejen, že si tak snižujeme regeneraci orgánů v těle, ale navíc si narušujeme kvalitu spánku. Alkohol sice uvolňuje napětí vyvolané stresem, ale velmi narušuje fáze spánku, při kterých dochází k regeneraci organismu.

 

zpět na blog