masáže Praha menu

Odhalte své nohy

Léto a krátké sukně jsou tady, nebojte se odhalit své nohy. Že se stydíte? Nemusíte, máme pro Vás triky na zpevnění, zeštíhlení, opálení, zkrášlení.

jak se zbavit celulitidy

 

O nohy pravidelně pečujte

Vizuální pohled na nohy je věc jedna, ale dokonalé by měly být i pokud se jich dotýkáte. Odstraňte z nich tedy chloupky. Nejrychlejším způsobem jak tak učinit je holením. I přesto, že řada žen holení noh nemá ráda, je to nejpoužívanější způsob, jak se zbavujeme chloupků. Nevýhodou je, že chloupky se znovu objevují už do 24 hodin od holení, břitvy dráždí citlivé pokožky a ne zřídka dochází také k jejich zarůstání. Proto při holení vyměňujte žiletku alespoň jednou do měsíce a holení znovu zopakujte nejdříve za tři dny. Nejen po odstranění chloupků o své nohy pečujte výživným krémem. Nejlépe denně. Vyzkoušejte také přírodní kokosový olej nebo zvlhčující krém s vysokým obsahem aloe vera, který vaše nohy hydratuje na dlouhou dobu. Trik pro hladké paty: před usnutím na paty naneste tuhý deodorant Aloe Ever-Shield s vysokým obsahem aloe vera.

krásné dokonalé nohy pedikúra

Pedikúra je základ

Během zimy jsme naše nohy uzavírali do bot a ony nemohly dýchat, paty nám mohly za tu dobu nepěkně popraskat, pokud jsme o ně nepečovaly. Nyní je čas na restart. Naše nohy si to zaslouží, chodíme po nich celý den od rána až do večera. Zajděte si na pedikúru, nechte si odstranit starou kůži, nezapomňte si nechat zkrášlit nehty na nohou módním barevným lakem či gelovým slupovacím lakem, který vydrží i čtrnáctidenní dovolenou u moře. Na závěr pedikúry si dopřejte jemnou masáž chodidel.

krásné dokonalé nohy

Opálené nohy vypadají štíhlejší

Dalším nezbytným krokem k tomu, jak mít sexy nohy je opálit je. Opálené nohy zkrátka vypadají nejen štíhlejší, ale také krásnější. Navštivte tedy alespoň 3x až 5x solárium po 10 až 15 minut. Pokud do solária jít nemůžete nebo nechcete, použijte samoopalovací krém nebo pěnu. Nezapomeňte si na aplikaci vyhradit dostatek času a dejte si na ní záležet – především dbejte na to, aby byla nanesena rovnoměrně. Ruce si ihned následně umyjte teplou vodou a mýdlem, ať nedocílíte i efektu opálených dlaní.

lymfatické masáže celulitida

Navštěvujte podtlakové lymfatické masáže (doporučujeme 2x týdně)

Štíhlé nohy bez celulitidy, to je sen každé ženy. Bezpodmínečným základem v boji proti celulitidě je odborně provedená manuální lymfodrenáž. Lymfa neteče jen sama od sebe, proudí jen tehdy, pokud se pohybujeme a nebo ji můžeme rozproudit díky podtlakovým lymfatickým masážím.

krásné dokonalé nohy pedikúra

Masáž chodidel

Po nohou chodíme celý život a přitom je tak často opomíjíme. Je velmi důležité masírovat chodidla, aby se uvolnily šlachy. Šlachy tvoří konec svalů celé nohy, které jsou uchycené už na obvodu pánve. Pokud je uvolníme, odlehčíme tak celým nohám, zabráníme tak otokům, nastartujeme detoxikaci organizmu. Lymfatická masáž chodidel pomáhá také jako prevence vzniku křečových žil a celulitidy. Pokud totiž chodidla promačkáme na správných místech, tzv. akupresurních bodech, možná nás navíc přestane bolet hlava či žaludek. Už staří číňané věděli, že spodní část chodidel nohou jsou spojeny s našimi vnitřními orgány. Nestíháte si zajít do salónu? Poproste večer partnera a uvidíte, že i krátká masáž vašim nohám prospěje.

jak se zbavit celulitidy

Pitný režim

Nezapomínejte na pitný režim. Voda z těla odplavuje toxiny a tím pročišťuje tělo. V létě jej zvyšte, ideálně 2-3l vody denně. Mám pro Vás malý trik: před každým jídlem vypijete sklenici vody, sníte tak méně potravy, ustoupí chutě na sladké a naučíte se pravodelně pít.

pedikúra krásné nohy

Pravidelně sportujte

Zapojte aktivity jako plavání, jízdu na kole a kolečkových bruslích či chůzi po schodech a nebo i stačí i dlouhé procházky. Vybere si z aerobních činností, která je Vám blízká. Při plavání v bazénu navíc využíváme tlak vody jako přirozenou kompresi, která pomáhá k vytvarování nohou a odstranění celulitidy.

10 způsobů, jak se před létem rychle zbavit celulitidy

Přečtěte si také:
10 způsobů, jak se před létem rychle zbavit celulitidy

celulitida krásné nohy bez celulitidy

 

zpět na blog