masáže Praha menu

Snažíte se, ale přesto nemůžete dodržovat pitný režim?

Ze všech stran slyšíme, jak důležité je dodržovat pitný režim. Díky dostačenému přísunu tekutin udržujeme svoje tělo aktivní, svěží, dokážeme se déle soustředit a netrpíme bolestmi hlavy. Ale co když se snažíme a přesto nám to nejde? Poradíme Vám triků, jak z toho ven.

dodržovat pitný režim

1. Správné nastavení těla

Pokud není naše tělo dobře nastaveno, odrazí se to na svalech. Zatuhlé svaly utlumí rozvod krevního oběhu a tok lymfy, všechny procesy v těle se zpomalí a díky tomu býváme unavení a k pití se zkrátka nedonutíme. Doporučujeme tělo uvolnit pomocí Dornovy metody. Potřebujeme narovnat páteř, která je hlavním pilířem celého těla a má největší vliv, jak na funkci svalů, tak i na funkci jednotlivých orgánů. Tím se orgány vrátí na správné pozice a v těle se spustí samoregenerační procesy.

2. Káva

Milujete kvalitní kávu a nedokážete si bez ní představit život? Nezoufejte, kávu si dopřejte, ale vždy k ní přidejte sklenici vody. Káva samotná nás dehydratuje, což způsobí únavu a my si někdy mylně myslíme, že nám od únavy pomůže jen další káva. A tak se dostáváme do bludného kruhu.

bylinný čaj s aloe vera

3. Ranní rituál

Do půl hodiny po probuzení je třeba doplnit tekutiny v těle. Udělejme si s pití ranní rituál – dejme si po ránu sklenici vlažné vody s citronem, která nás probudí a zároveň nastartuje trávení. Pokud dáváte přednost čaji, uvařte si čaj z čersvých bylinek, , které probudí naše smysly. Pokud vidíte rovnítko mezi slovy ráno a káva, připravte si svůj šálek ranního potěšení, ale nezapomeňte jej doplnit sklenicí vody.

 

detoxikace není dieta

4. Čerstvé ovoce nebo bylinky

Nedokážete si představit, že pijete jen vodu? Přidejte do vody lahodné kousky čerstvého ovoce. Vůně vašeho oblíbeného ovoce Vás zláká k vypití vody obohacené o vitamíny. Ovoce můžete nahradit bylinkami nebo zeleninou. Zkuste např. okurku s mátou. Do vody můžete také přidat trochu zdravého aloe vera , které obsahuje vitamíny, minerály a aminokyseliny.

5. Noste s sebou láhev všude

Kupte si chytrou láhev na ovoce s vodou nebo výraznou láhev, která upoutá Vaši pozornost a tu noste všude s sebou. Láhev uvidíte a nezapomente. Zároveň dobře uhlídáte, kolik jste toho za den vypili.

detoxikace není dieta

6. Jídla a potraviny bohaté na tekutiny

Pomoci si můžeme i jídlem. Pokud sníme polévku, okurku, rajčata, meloun nebo grapefruit, které obsahují velké množství tekutin, tělo tak osvěžíme a přirozeně hydratujeme.

zpět na blog