masáže Praha menu

:: Zpět na reference

Reference Dornova metoda DORN Plus

Dornova metoda
Vyhřezlé ploténky, Martin Bílý, 33 let

Jmenuji se Martin,je mi 33 let, pocházím z Teplic a rád bych se tímto s vámi podělil o mou zkušenost s léčbou vyhřezlých meziobratlových plotének. Po vyšetření magnetickou rezonancí mi byla sdělena diagnóza výhřezu dvou plotének a to 7mm a 5mm (viz obrázek 2012).

Více
dornova metoda Praha
Karolína Blažková, problém s otěhotněním

Dobrý den, paní Dano, jak jsem slíbila a hned, jak jsem se dostala k mailu, píši Vám zaslouženou pochvalu. V první polovině června jsem u Vás byla na narovnání pánve a zad pomocí Dornovy metody. A na konci června jsem zjistila, že jsem těhotná a dnes začínáme 9.týden těhotenství. Doufáme, že vše dobře dopadne a děkujeme!

dornova metoda Praha
Helena Vaníčková

Chtěla bych poděkovat za perfektní přístup a hlavně za pomoc. Ještě v létě jsem si myslela, že už snad nebudu nikdy normálně fungovat. Měla jsem opravdu strašné bolesti zad, brněla mě pravá ruka, nemohla jsem najít úlevovou polohu. Nemohla jsem spát,sedět, stát....klasické rehabilitace pomohly zmírnit potíže vždy jen na 2-3dny a bylo to znovu. Hledala jsem další možnosti a našla jsem Vás. Díky Vám, Robine, mám zase radost že života. Po aplikaci Dornovy metody bolesti ustoupily a pokud se třeba po měsíci mírně objeví, během jedné hodiny mě dáte hned dohromady. Ale věřím, že až zvládnu správné držení těla, budou bolesti pryč natrvalo.

reference dornova metoda
Posunutá pánev, Dana Hodanová

Moje zkušenost s Dornovu metodu. V dětství jsem hodně sportovala, věnovala jsem se gymnastice. A nejen díky ní jsem hodněkrát spadla. Hodně pádů způsobilo, že se mi pánev posunula dopředu, kdy se bederní lordoza prohnula ještě více - a vznikla hyperlordoza. Shmorlovy uzly se mi vytvořily v dospívání díky velké sportovní zátěži.

Více
Dornova metoda, masáže, SM systém - Darina Doubková

Studio DANAH masáže a Dornovu metodu mi doporučila má kolegyně. Vynikají odborností, kvalitou a lidským přístupem. Cvičení SM systému pod vedením paní Dany mi pomáhá zklidnit rozlítanost, soustředit se, a vnímat své tělo, zpevnit je a znovu se napřímit. Srdečně děkuji:-) Darina Doubková

dornova metoda Praha
Hnutá kostrč, Gabriela Nová, 40 let

Po pádu na snowboardu jsem měla problémy s kostrčí - bolela mě, nevydržela jsem dlouho sedět v klidu, v práci u počítače, při jízdě v autě, najednou jsem měla bolestivou menstruaci, začala jsem trpět bolestmi hlavy.

Více
dornova metoda Praha
Problém kolena, kyčle, bedra, vybočený palec, Laďka, 52 let

Jmenuji se Laďka, je mi 52 let a měla jsem problémy s koleny, kyčlemi a bedry (posunuté obratle). Fyzioterapeut mi doporučil cvičení SM systém MUDr. Smíška. Na internetu jsem si našla Studio Danah a začala cvičit pod vedením paní Dany. Během pár týdnů jsem si nejen zpevnila tělo, ale i protáhla svaly a úpony. Stále jsem ale měla pocit, že to ještě není ono. Paní Dana mi doporučila absolvovat Dornovu metodu. Šikovné ručičky Robina mi se zády provedly úplný zázrak! Hned druhý den jsem cítila, že mám páteř pružnější, žádné klouby se mi neblokovaly a záda nebolela. Prostě nádhera. Navrch jsem ještě dostala rady, jak si pečovat o chodidla a vybočený palec. Cvičím dál, abych si udržela srovnané obratle a klouby a věřím, že moje tělo se mi za to odvděčí. Všem, kteří mají pohybové problémy, vřele doporučuji.

cvičení Sm systém 2
Petra Zapletalová, výhřez meziobratlového disku

Studio Danah jsem začala navštěvovat v prosinci, kdy mi byl diagnostikován výhřez meziobratlového disku. Nejprve jsem podstoupila Dornovu metodu a několik masáží formou baňkování a následně jsem začala cvičení SM systém, na který docházím stále a to téměř denně. Zpočátku bylo cvičení díky ztuhlosti těla obtížné a bolestivé, ale postupně se tělo začalo uvolňovat a to i díky výživovým doplňkům Forever Freedom, se kterými mě seznámila paní Dana. Začala jsem užívat aloe vera gel pro detoxikaci organismu, dále tablety Lycium Plus, které uvolňují zánět v těle a celkově jsem brzy začala cítit víc energie. Dále jsem přešla na Aloe Freedom, pro dokonalou kloubní výživu. Cvičení se postupně stává snazší a bolest ustupuje. Ještě nemám zcela vyhráno, ale věřím, že jsem na nejlepší cestě vyřešit tento zdravotní problém bez nutnosti operace. Děkuji paní Daně za lidský a profesionální přístup a těším se opět na viděnou ve studiu!

Dornova metoda - rovnání obratlů
Kristýnka, srovnání těla, nárt

Studio Danah začala navštěvovat před třemi roky, to jí bylo 7 let. Pravidelně chodí na srovnání kostí a obratlů pomocí Dornovy metody, které si rozhodí při tréninku. Když vrcholově sportujete, je třeba mít své tělo naprosto vpořádku.

Vojta, 12 let, srovnání těla

Vojtovi je 12 let, 4x týdně hraje hokej, plus víkendové zápasy. A protože se tělo na hokeji namáhá jednostranně, je potřeba tento sport kompenzovat např. cvičením SM systém . Vojta také pravidelně chodí na srovnání kostí a obratlů pomocí Dornovy metody, které si rozhodí při náročných tréninzích.

Monika Petráková - bolesti u srdce, špatné dýchání, pocit na omdlení

Do Studia Danah docházím již několik týdnů na zpevňující / zeštíhlující masáže. Výsledek se dostavil prakticky okamžitě a mohu doporučit všem ženám, které chtějí vypadat skvěle a nemají tolik času na fitko. Před pár dny jsem ale pod rukama paní Dany prožila skutečně malý zázrak! Měla jsem velké problémy s bolestí u srdce, špatně se mi dýchalo a neustálé pocity na omdlení. Během dvou minut dokázala najít příčinu a vše dát do pořádku. Problém zmizel okamžitě a já se cítím ještě mnohem lépe než dřív. Neexistuje nikdo lepší, za kým jít... Ještě jednou tisíckrát díky!!!!

Jana - brnění prstů u ruky

Brněly mě prsty u pravé ruky, občas mě do ruky chytly i křeče. Bylo to velice nepříjemné. Objednala jsem se do Studia Danah k paní Daně Hodanové, osobní terapeutce. Ta mě prohlédla a zjistila, že mám vybočený 4. obratel, který mi vytlačil 4. žebro směrem dopředu k hrudnímu koši, takže se žebro povysunulo do polohy, ve které by být nemělo. Vysvětlila mi, že došlo k přetížení svalů až k rameni. Pomohla mi pomocí Dornovy metody. Usadila mi obratel zpět, vrátila do původní polohy i moje žebro, uvolnila mi rameno a protáhla mi prsty na rukou – cítila jsem se okamžitě mnohem lépe, ulevilo se mi. Ohledně brnění prstů - jsem cítila malou úlevu. Ptala jsem se proč cítím jen malou úlevu, paní Dana mi vystětlila, že to znamená, že našla příčinu, která způsobila brnění prstů. A že k uvolnění dojde postupně během několika hodin, maximálně do dvou dnů. Podrobně mi vysvětlila a ukázala cviky na protahování prstů na doma. Během několika hodin se svaly na ruce více uvolnily a já tak cítila úlevu daleko větší. Cvičila jsem dle doporučení. Postupně se mi uvolnily šlachy až k předloktí. Nyní už mě brnění ani křeče netrápí.

Pavla Řezáčová - skolióza páteře, problémy s menstruací

Ráda bych se podělila o moji zkušenost s Dornovou metodou. Je mi 37 let a přibližně od sedmi let mám skoliózu páteře cca 40 stupňů. Začala jsem tedy kvůli zádům chodit na Dornovu metodu do Studia Danah. Tím, že mi Dornova metoda srovnala pánev, došlo k tomu, že se mi napravil cyklus menstruace. Od mládí se menstruace téměř nedostavovala, pouze při užívání hormonů nebo po injekcích. Už skoro dva roky žádné léky na vyvolání a udržení menstruace neužívám a menstruace se dostavuje samovolně. Pavla

Karolína Benediktová

Do Studia Danah jsem začala chodit už se zkušeností s Dornovou metodou, kterou Studio také poskytuje. Na Dornovu metodu jsem chodila 1,5 roku. Největší motivací mi byla pauza v jakémkoli pohybu, tj. nejdříve operace a pak začátek těhotenství. Těhotenství se vyvíjelo skvěle, tak jsem na začátku 2. trimestru začala pravidelně chodit na cvičení SM Systém. Od té doby neznám žádnou bolest zad, tj. krční nebo bederní páteře. S krční páteří jsem měla před 1 rokem velký problém, z důvodu intenzivní práce na jednom s projektů a zablokování páteře, což následovalo i dvojím omdlením. Po 1. měsíci cvičení 2x týdně 30 minut jsem šla na Dornovu metodu a terapeut konstatoval, že nemá co řešit, nohy stejně dlouhé, obratle a páteř v pořádku. Teď jsem v 8. měsíci, stále chodím cvičit SM systém 2x týdně do Studia Danah, ale už mám SM lano i doma, příprava až nebudu tak časově flexibilní. Díky úžasné péči Dany a Martiny jsem v kondici – záda stále nebolí a navíc si připadám s tím pevným a dobře tvarovaným bříškem i v pokročilém těhotenství k světu! Chvála i z okolí je příjemná. Miminko je ve správné poloze už 1 měsíc. Paní Dana mi v průběhu těhotenství poskytuje cenné rady ohledně produktů Forever, příp. zjistí vždy nové informace ze svých seminářů od MUDr. Pásztora. Např. na reflux je úžasný Aloe Gel Activator – mně stačí 2 kapky na jazyk pro okamžitou pomoc, ráno užívám menší dávky Forever Aloe Vera Gel nalačno, tj. 1 cl Aloe, který případně vylepším čajem.2- 3x týdně si beru kvalitní probiotika Forever Active Probiotic a super omega 3 Forever Artic Sea. S doplňky to obecně nepřeháním, jsem zastáncem, že spoustu správných živin získáme z kvalitní stravy, ale vzhledem k rychlosti se kterou žiji, je dobré mít jistotu, že máme oba vše co potřebujeme, což mi potvrzují i pravidelné kontroly u lékaře. Krevní testy v pořádku a stále s radostí v pohybu a fungující s min. únavou. 30 minutové SM systém cvičení mě baví a je úžasně efektivní, vždy se cvičí max. v 5 lidech, což považuji za obrovskou výhodu, Dana a Martina mají čas zkontrolovat, že vše dělám správně a na co si mám u sebe dát pozor. Dano a Martino, MOC DĚKUJI ZA VŠE!

Libor, 38 let - velké bolesti zad

V létě 2017 mi byla s velkými bolestmi zad doporučena Dornova metoda. Našel jsem na internetu Studio Danah, kam jsem se hned objednal a Dornovu metodu absolvoval. Tam jsem se také dozvěděl o cvičení SM systém, které mělo mé potíže také zlepšit. První cvičení bylo pro mě docela náročné, při stání mě záda dost bolela. Ale když jsem začal cviky dělat správněji (nechci říci správně, k tomu se člověk dopracuje až později), bolesti přestávaly. Tím má počáteční nedůvěra opadla a na cvičení jsem začal docházet pravidelně. Po cca měsíci a půl si mé okolí všimlo, že mám lepší postoj, byl jsem pochválen od fyzioterapeutky, že se mi začínají zapojovat nevyužívané zádové a břišní svaly a i u neuroložky jsem sklidil jen slova chvály. Nyní již chodím cvičit pravidelně dvakrát až třikrát týdně cca 3 měsíce a jediné problémy mám se zvětšením objemu hrudníku, některé oblečení je mi prostě malé. Ale cvičení mě baví a budu chodit i nadále, i když už na první lekci vám řeknou, že to není na věky, jen aby se člověk naučil a pak cvičil sám doma. Ale paní Dana i Martina jsou příjemné, ví co dělají, a je snazší se donutit jít cvičit, když je člověk objednaný. SM systém mi opravdu hodně pomohl a doporučuji ho všude kudy chodím.

dornova metoda Praha
Iva P., hnutá kostrč a pohmožděná záda po pádu

Když poučujete děti na kolečkáčích, hlavně ať nepadají na zadek a pak před nima hodíte ukázkovou pecku přímo na pr.... Kamarádka mi doporučila Studio Danah, naprosto famózní masáž baňkama (dopředu jsem byla varována, že budu vypadat luxusně :o) a neinvazivní Dornova metoda. ... a kostrč, která byla pádem pěkně uhnutá, se srovnala (potvrzeno na RTG). Naraženina sice bude ještě chvilku bolet a sedat si budu jen do načechraných polštářů, ale moc děkuji Robinovi Hodanovi za napravení a uvolnění.

David, zablokovaná žebra, srdeční arytmie a špatné dýchání

Měl sem zablokované žebro, kvůli kterému se mi opravdu špatně dýchalo a vyvolávalo mi lehké arytmie na srdci. Hledal sem tedy rychlou pomoc, kde mě odblokují a našel sem něco víc. Nejen že mě vzali do studia hned druhý den na "akutní ošetření" - základní srovnání a baňkování (ostatní studia minimálně týden dopředu), ale zkusil sem se rovnou objednat i na Dornovu metodu, kterou rozhodně všem mohu doporučit. Zjistil sem spousty nových informací o tom, čeho bych se měl vyvarovat a jak si udžet tělo ve fit stavu, aby mě ve stáří netrápili obtíže jako zablokovaná záda a podobně. Rozhodně pokud chcete udělat něco pro své zdraví, je tohle jedna z nejlepších investic.

dornova metoda Praha reference Lia
Lia, propadlé krční obratle, poruchy zraku a sluchu

Když máte propadlé krční obratle, které Vám mohou způsobovat poruchy zraku a sluchu, uděláte maximum pro jejich nápravu! Ať žije Dornova metoda v kombinaci s baňkováním.

Jiřina Drlíková, bolest bederní páteře

Navštěvuji Studio Danah cca 2 roky, začala jsem cvičit SM systém. Postupně jsem vyzkoušela i další služby např. Dornovu metodu (srovnání páteře a kostí do správné polohy), která mi pomohla při bolestech zad a kloubů. Dlouhodobě jsem se nemohla zbavit bolesti v bederní části těla tzv. esíčko. Prošla jsem všemi lékaři,  doporučenými vyšetřeními a rehabilitacemi, ale bolest neustávala. Po absolvování přednášky   MUDr. Pásztora o Bemer terapii ve Studiu Danah, jsem tuto terapii podstoupila v rozsahu 12 návštěv,  a cítím se skvěle! Bolest ustoupila, tímto děkuji paní Daně Hodanové. Kombinace Dornovy metody a Bemeru je k nezaplacení.

Vlastimila Simerska, bolest krční a bederní páteře

Během prosince 2018 jsem studio několikrát navštívila za účelem odblokování krční a bederní páteře. Dornova metoda s následnou Breussovou masáží mi výrazně pomohla , bolesti polevily, hybnost se zlepšila. Po celou dobu se mi věnovala paní Šárka, kterou mohu díky profesnímu a lidskému přístupu maximálně doporučit. Byl to balzám na těle i na duši....Na základě těchto zkušeností jsem se k paní Šárce objednala na lymfoterapii, při níž jsem absolvovala devítidenní kůru Detox C9. úbytek váhy byl celkem 5 kg /hlavně břišní partie/. Takže sečteno a podtrženo - všechny návštěvy proběhly k mé naprosté spokojenosti a studio za účelem celkové regenerace navštěvuji a budu navštěvovat i nadále.

Renata Krištůfková, bolesti zad

Hezký přístup a moc mi pomohli od bolesti zad a jiných obtíží. Mohu jen doporučit.

Kate, bolesti zad

Do Studia Danah jsem přišla po dlouhodobých bolestech zad. Pan Hodan mi pomohl srovnat pánev a uvolnil mi tak šílenou bolest v bederní části pomocí Dornovy metody. Již několik let jsem hledala místo, kde mi pomůžou smysluplně a do budoucna to pro mě bude mít dobrý účinek. Zároveň jsem také na doporučení známé, začala chodit na SM cvičení, podle pana doktora Smíška. Tuto metodu napravování pohybového aparátu, zde aplikují ve skupince nejvýše pěti klientů, takže se cítíte velmi komfortně a víte, že se vám terapeut maximálně věnuje.

Rajneesh Pranapati, bolesti zad

Dlouho jsem hledal místo, kde by mi pomohli s bolavými zády a našel, za což jsem neskonale vděčný.